Krajské kolo Chemické olympiády kategorie A

V pátek 2. 12. se na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice konalo krajské kolo Chemické olympiády kategorie A. Naši školu výborně reprezentoval Adam Roštejnský z 4.B, který  v našem Královéhradeckém kraji obsadil krásné páté místo. Pokud by Adam soutěžil za Pardubický kraj, tak jeho bodový zisk by stačil už na druhé místo.

Chemická olympiáda patří mezi nejtěžší soutěže. V kategorii A je kromě anorganické a organické chemie zařazená i biochemie a méně oblíbená fyzikální chemie. Test, který měli organizátoři v tento den připravený, byl velmi náročný a soutěžící ho měli vyřešit za 180 minut. Druhou části soutěže byla praktická část, která měla trvat taky 180 minut. Soutěžilo se do pozdních odpoledních hodin, venku už byla tma a v laboratořích Chemicko-technologické fakulty v Pardubicích se pořád svítilo.

Organizátoři soutěže se zasloužili o velmi příjemnou atmosféru, vytvořili přátelské prostředí a tím všem soutěžícím pomohli zvládnout tuto nelehkou soutěž. Moc děkuji Adamovi, že do toho šel, nevzdal se a pracoval na sobě. Věřím, že bez problémů zvládne maturitní zkoušku a jeho další úspěšné studium bude pokračovat  na ČVUT v Praze.  

CheO_A_59_KK_vysledkova_listina_2022_KHK

image_printTisk