Kraje pro bezpečný internet - Veronika první v krajském kole

Letošního ročníku žákovské soutěže se v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet účastnilo více jak 2 500 žáků z 57 škol našeho regionu. Náměstek hejtmana Arnošt Štěpánek poděkoval všem zapojený školám a na slavnostním setkání v sídle kraje předal vylosovaným účastníkům hodnotné ceny od společnosti Microsoft a Gordic. Školám, které se do projektu zapojily největším počtem svých žáků, kraj poskytl finanční odměnu.

„Děti se s moderní technikou setkávají prakticky denně nejen ve škole, ale tráví na internetu spoustu volného času. Je důležité, aby rodiče a učitelé s nimi mluvili o nástrahách, které na ně čekají v on-line prostředí. Vítáme zapojení škol do tohoto celorepublikového projektu, který podporuje prevenci a pomáhá děti a mládež informovat o bezpečném používání internetu,“ sdělil náměstek hejtmana Arnošt Štěpánek odpovědný za oblast školství.

V letošním ročníku soutěže zvládlo úspěšně test 2 392 žáků a pro Královéhradecký kraj získali druhé místo v celkovém pořadí. V nadstavbové soutěži Kvíz PLUS, která je náročnější, uspělo 196 řešitelů, což je nárůst oproti loňskému ročníku o 97 úspěšných účastníků.

Celorepublikový projekt Kraje pro bezpečný internet se koná pod záštitou Asociace krajů České republiky. Pomáhá minimalizovat rizika spojená s užíváním informačních a komunikačních technologií a zároveň zvyšuje celkové povědomí o on-line bezpečnosti. Ročně projekt seznámí se zásadami bezpečného internetu přes 25 000 dětí ze všech regionů České republiky. Projekt není však určen pouze žákům, ale i jejich rodičům, pedagogům, sociálním pracovníkům, policistům. Pro všechny jsou na webové adrese www.kpbi.cz zveřejněny e-learningové lekce.

Krajské finále Kvízu PLUS

• 1. místo: Veronika Kvapilová (Jiráskovo gymnázium Náchod) – postup do celorepublikového finále
  • 2. místo: Pavel Wagenknecht (Gymnázium Trutnov)
  • 3. místo: Štěpán Stoklasa (Gymnázium Trutnov)
  • 4. místo: Andrea Nožičková (Lepařovo gymnázium Jičín)
  • 5. místo: Tobiáš Kraus (Gymnázium Trutnov)

V celorepublikovém finále, které se konalo online v termínu od 10. do 13. června, skončila Veronika Kvapilová na 12. místě.

(převzato ze stránek Královéhradeckého kraje
fotografie převzaty z Facebooku Královéhradeckého kraje)

Veronice gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia.