K čemu je dobré složit mezinárodní zkoušku DELF z francouzštiny?

Dne 4.10. si zájemci z maturitních ročníků mohli vyzkoušet složit nanečisto mezinárodní zkoušku z francouzského jazyka DELF pod vedením Laurine Gonzalez, ředitelky Alliance française Pardubice. Během dvou vyučovacích hodin si ověřili své znalosti jazyka při poslechu s porozuměním a práci s textem. Zároveň se dozvěděli detailní průběh zkoušky a typy na to, co neopomenout k jejímu hladkému průběhu. K čemu je to dobré, když student složí zkoušku DELF? Je velkým plusem při vstupu ke studiu na zahraničních univerzitách, stejně tak některé vysoké školy v České republice za ni udělují body při přijímacích zkouškách. Složit zkoušku během studia na střední škole je pro studenty výhodnější ze dvou důvodů. Za prvé, skladba témat souvisí s jejich každodenním životem. Pokud se studenti rozhodnou zkoušku složit až během studia na vysoké škole, témata se už budou více týkat života dospělých (politika, ekologie atp.). Za druhé za zkoušku zaplatí středoškolský student poloviční částku.Tak neváhejte a přihlaste se, zkouška DELF platí po celý život!

Kde je možné ji složit? V Pardubicích v Alliance Française nebo v Hradci Králové na gymnáziu Boženy Němcové.

Studentům, kteří se na zkoušku chystají v listopadu 2022 nebo v červnu 2023, přeji hodně štěstí!