Gymfest už je tady zas

Gymfest už je tady zas

Gymfest překonal pandemii koronaviru a po dvouleté odmlce se opět vrátil na prkna auly Jiráskova gymnázia. Tento oblíbený koncert studentských hudebních skupin proběhl v pátek 23. 9. 2022 v rámci oslav 125. výročí naší školy.

Ačkoli je přehlídka mladých talentů přístupná veřejnosti, drtivou většinu publika tvořili studenti. Mezi devátou a jedenáctou hodinou se na vystoupení přišly podívat třídy oktáva A, oktáva B, 4.B, septima A, kvinta A a kvinta B. V 11:30 je vystřídalo uskupení ve složení sexta A, sexta B, septima A, 4.A, 2.A a 3.B.

První se představila tříčlenná kapela Mirror, která posluchačům nabídla například tři skladby od známé britské rockové skupiny Pink Floyd. Svým aranžmá vytáhla polovinu auly na provizorní taneční parket hned při druhé písni. Do tance se zapojili i někteří členové učitelského sboru.

Druhá kapela jménem Collapse byla nucena vystoupit bez zpěvačky. Zastoupil ji zpěvák předchozí skupiny. Z ní byl přibrán i baskytarista Jan Šesták. Muzikanti se uvedli znělkou z filmu Růžový panter a pokračovali přes skladby od osobností jako jsou AC DC, Queen a Kabáti až po vyskandovaný přídavek v podobě písně Jahody mražený.

Na závěr diváky pobavili hosté Gymfestu, Heebie Jeebies, kteří vznikli právě na Jiráskově gymnáziu. Jejich protagonista hudbu prokládal narážkami na současnou politickou situaci, různými vtípky, ale i vzpomínkami na studia na naší škole. Prozradil nám například, že s nimi kdysi hrával i současný učitel angličtiny. Nebyl to nikdo jiný než pan Nosek.

Zhruba uprostřed tohoto vystoupení v první části (tedy v časovém rozmezí 9:00-11:00) se ze zadních řad vznesl dotaz na zaznění Stánků od bratrů Nedvědů. Zpěvák tedy vyzval studenta, aby si šel píseň zazpívat. A tak se i stalo. Dále se pokračovalo opět v duchu tvrdší hudby.

Celou akci si posluchači i účinkující užili a doufají, že Gymfestu příští rok nezkříží cestu na půdu Jiráskova gymnázia nějaký další nečekaný světový malér.                           

Karolína Slavíková, 8.V

 

image_printTisk