Food Right Now: Postavme se hladu!

Pod vedením paní profesorky Balcarové jsme se během listopadu zapojili do projektu organizace Člověk v tísni, který má za cíl upozornit na plýtvání potravinami v supermarketech, ale i v běžných domácnostech. Ve filmu „Z popelnice do lednice“, promítaném ve středu 19.11. v aule, se zúčastnění dozvěděli čím vším musí jídlo projít, než se octne na prodejních pultech, a jak málo stačí, aby putovalo do koše. Ve vestibulu školy jsme umístili informační panely a v některých třídách předvedli své prezentace k tomuto tématu. Kromě dotazníků, za jejichž vyplnění děkujeme, jsme rozdávali sladké i slané drobnosti ze surovin, které často nejsou využity, protože už nevypadají podle našich představ. Připravili jsme například banány v čokoládě nebo žemlovku. Jsme vděční studentům, kteří nám pomohli s výzdobou. V rámci projektu bylo vybráno 740 Kč, které se využijí pro dobrou věc. Výsledky dotazníků budou zveřejněny v průběhu příštího týdne na nástěnce. Doufáme, že si z této akce každý něco odnesl.

Veronika Matúšová, 3.A