Finále turnaje v piškvorkách 2019 v Brně

Finále turnaje v piškvorkách 2019 v Brně

V pátek 6.12. se v Brně odehrálo finále turnaje v piškvorkách. Naši školu reprezentoval tým „Za legalizaci“ ve složení David Černý, Jan Trojtl, Martin Uždil, Tomáš Lamka a Vojtěch Jerman, který se nominoval vítězstvím v krajském kole. Protože registrace soutěžících probíhala mezi sedmou a osmou hodinou raní, bylo nutné přijet do Brna již den předem a přespat. Samotný turnaj probíhal od osmé hodiny do tří odpoledne. V osmi kolech bojovalo o dobré umístění 24 týmů a že šlo o boj do poslední chvíle dramatický, si může každý představit, když si pročte oficiální stránky turnaje. (https://pisqworky.cz)

Zde také najde galerii fotografií detailně zachycující na několika stovkách fotografií celou atmosféru turnaje. Z oficiálních stránek uvádím ukázku z reportáže o průběhu závěrečných kol turnaje:

„Šesté a sedmé kolo ještě hodně zamotalo situaci na stupních vítězů, zároveň ale bylo ještě před odehráním osmého kola jasné, že po roční pauze se pohár vrátí do Berouna zásluhou týmu RIP STĚPAN, který za celý den neprohrál jediný zápas. O zbylá místa byla ale ještě třenice. Na druhé místo se sice vrátili obhájci loňského vítězství domácí GML Ê, hned v závěsu za nimi byli ale i Philadelphia Frayers a tým ALPHA. Do pořadí na “bedně” mohl ale promluvit i tým GJN- Nerudní Pětkaři či tým Za legalizaci z Jiráskova gymnázia v Náchodě, které ztrácely pouhý bod. Vyhrát už těchto pět týmů sice nemohlo, ale získat jednu z dvou dostupných medailí bylo pro týmy velké lákadlo. Všichni aktéři tudíž věděli, že i malá nepozornost, drobné zaváhání kohokoliv z pětice, může znamenat konec nadějí. V atriu Fakulty sociálních studií panovalo hrobové ticho, z hlav se kouřilo, na papír padaly kolečka a křížky, ozýval se jen klapot šachových hodin. RIP STĚPAN, GML Ê ani ALPHA nezaváhali, zatímco Philadelphia Frayers nezvládla svůj nejdůležitější zápas právě proti GML Ê a propadla se až na páté místo. Podobně smutně dopadl i tým Za legalizaci, který v přímé konfrontaci a v boji o medaili prohrál s týmem ALPHA. Medaile tedy putovala do Berouna, Brna a Plzně. “

Za velmi pěkné umístění na sedmém místě všem členům týmu gratulujeme.

Jakub Jermář v plném soustředění
Jakub Jermář v plném soustředění
Předávání cen
Tomáš Lamka, Martin Uždil, David Černý, Vojtěch Jerman a Jan Trojtl.

 

image_printTisk