Druhé místo v Robosoutěži ČVUT a postup do finále

V minulých letech se našim studentům na Robosoutěži ČVUT příliš nedařilo, až letos dokázal tým Wallsocket229 ve složení Tobiáš Mazura, Martin Doucha a Jan Pražák navázat na úspěchy svých „předchůdců“ krásným druhým místem a postupem do finále.

Robosoutěž ČVUT je soutěž robotů postavených ze stavebnice Lego Mindstorms. Letos bylo úkolem robotů posbírat na hřišti barevné kostky a postavit z nich co nejvyšší věž. Zadání tak bylo spíše o mechanické konstrukci, protože postavit z Lega mechanismus pro spolehlivé zvedání kostek není úplně jednoduché. Jako velký problém se ukázalo všechny kostky vůbec na hřišti najít a sebrat.

Z našeho gymnázia se letos soutěže zúčastnily čtyři týmy:

• kosiska (Jáchym Bohadlo, Václav Holý)

• Wallsocket229 (Tobiáš Mazura, Martin Doucha, Jan Pražák)

• Virtuóz vižnprrrou (Tadeáš Knapp, Jiří Vlášek, Zdenek Balcar)

• The Sun (Ondřej Suchánek, Štěpán Strnad, Matěj Kolaja)

Každý člen týmu dostal na památku tričko Robosoutěže a nechybělo ani občerstvení, kterým je Robosoutěž proslulá 😊

Celkem se středečního kola zúčastnilo 35 týmů, ze základní skupiny postoupily do play-off týmy Wallsocket229 ze 6. místa a kosiska z 10. místa.

Tým kosiska nakonec kvůli troše smůly skončil na 9. místě, ale protože se jejich robot a jeho konstrukce pořadatelům líbila, mohou ještě zabojovat v konstruktérské soutěži.

Robosoutěž ČVUT SŠ 2023

Tým Wallsocket229 se s trochou štěstí probojoval až do finále a obsadil krásné druhé místo. Postupuje tak do celkového finále, které se bude konat v pátek 15. 12. 2023. Robot tohoto týmu na hřišti stavěl krásné „barevné housenky“, to ale na boje ve finále stačit určitě nebude a studenty čeká ještě spousta práce na vylepšování svého robota.

Všem týmům děkujeme za reprezentaci gymnázia a gratulujeme k umístění.