Cyklo Glacensis 2013 pro mladé

Naše škola byla letos poprvé oslovena organizátory tradičního cykloturistického podniku CYKLO GLACENSIS, který je pořádán z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj Překračujeme hranice.
A tak se ráno v pátek 17. května 2013  postavilo před náchodskou radnicí na start již 12.ročníku sedmnáct našich zletilých studentů. Po vyslechnutí zdravice z úst představitelů města a nezbytném fotografování  vyslal pan starosta Birke na náročných 50 kilometrů po českopolském pohraničí peleton čítající přibližně 35 cykloturistů. V průběhu trasy odpovídali účastníci cyklojízdy na otázky vědomostní soutěže. Nejkurioznější odpovědi se sešly na otázku: jak se řekne polsky mobilní telefon (komurka). Naše trasa nás zavedla přes Lewin Klodzki, Jerzykovice, Zimne Wody, Kozia Halu až na vrchol Vrchmezí (Orlice) do nadmořské výšky 1084 m. Odtud jsme pokračovali již převážně sjezdem přes Polomský kopec na Čihalku a dále přes Olešnici do rekreačního zařízení Astra Dlouhé Rzy. Zde, v cíli cesty,  připravil letošní pořadatel Region Orlicko-Třebovsko pro všechny účastníky hvězdicových cyklojízd z dvanácti českých a osmi polských měst a obcí nejen ubytování a stravování, ale především zajímavý doprovodný program. Ve sportovním klání Hry bez hranic pak naše družstvo vybojovalo celkové prvenství a odneslo si tak nejen skvělý zážitek, ale také krásné a chutné ceny (dárkový koš a velký dort). Navíc výborně reprezentovalo nejen naši školu, ale i město Náchod a vůbec všechny studenty. Sobota již byla po snídani vyhrazena cestě domů.
Oranžové tričko s emblémy EU a Cyklo Glacensis 2013 nám bude připomínkou této úspěšné akce.
Můj dík patří Michalu Gábrlovi, Adamu Darebníkovi, Dominiku Regnerovi, Martinu Kůstovi, Kirillu Juranovi, Ondřeji Gelbičovi (7.V), Vojtovi Reslovi, Luďkovi Laubacherovi, Johance Joudalové, Veronice Říhové (7.W), Kátě Stehlíkové, Veronice Michelové, Lucii Řehákové, Janě Zelenkové (3.A), Danu  Vlčkovi, Janu Staňkovi (3.B) a Honzovi Brožovi (6.V).