Týden je opravdu bohatý na události.

Od neděle 17. března jsou na týdenním lyžařském kurzu v hotelu Bára na Benecku studenti 5.W s prof. Košvancem, Matěnovou a Vrátilovou.

Prof. Divišek doprovodí v pondělí 18. března do Jaroměře basketbalový tým mladších žáků do okresního kola turnaje. 11 členů divadelního souboru DREJG jede s prof. Macurou do Klicperova divadla v Hradci Králové na inscenaci Molierovy hry Lakomec. Studenti 3.A připravili na tento den ke svátku Sv. Patrika občerstvení v prostorách školy.

V úterý 19. března jede prof. Forejt s Annou Pflügerovou (6.W) do Hradce Králové na krajské kolo Konerzační soutěže v německém jazyce pro kategorii IIIB. Do Broumova na workshop Bost Bellum jede 26 studentů s prof. Ježkem, Macurou a Noskem.

Krajské kolo Zeměpisné olympiády se koná ve středu 20. března v Hradci Králové. S našimi postupujícími studenty jede prof. Divišek. O den později se uskuteční krajské kolo Dějepisné olympiády rovněž v Hradci Králové. O úspěch se pokusí Jan Krčmář (4.W) a Vojtěch Říha (4.V) za doprovodu prof. Macury.

Ve středu 20. března budou zahájeny Luisiana Days výtvarnou dílnou v režii prof. Misarové, Novotné Mičíkové a Jirkové. Hlavní část těchto dnů se uskuteční v dalším týdnu pod patronací učitelů anglického jazyka.

Náchodský pivovar navštíví ve čtvrtek 21. března studenti 8.V s prof. Balcarovou. O možnosti dobrovolnické práce ve Francii promluví se studenty franzouského jazyka sexty, septimy a oktávy asistentka z Alliance francaise z Pardubic. Prof. Česenek doprovodí Leonu Kaválkovou (4.V) do Hradce Králové na krajské kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce. Prof. Vondřejcová jede se zájemci z řad studentů do Brna na Mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení Ampér.

Ve dnech 22.-24. března se členové divadelních souborů DREJG a FEJG zúčastní krajské přehlídky amatérského divadla studentského, alternativního a divadla poezie Audimafor v Hradci Králové. DREJG zde vystoupí s inscenací inspirovanou texty Jiřího Koláře Návody k upotřebení.

V pátek 22. března se uskuteční několik soutěží. Ve škole uspořádáme soutěž Matematický klokan. Prof. Karásková doprovodí na krajské kolo Chemické olympiády kategorie D studenty Jana Krčmáře (4.W), Martina Nováka (4.W), Pavla Dědka (4.V) a Tobiáše Mazuru (3.W). Do Leteckého ústavu ČVUT jede prof. Preclík na finále soutěže Wings of Future se studenty Danielem Kubrtem (2.B), Adamem Pavlíkem (2.B) a Martinem Uždilem (2.B). Dva pětičlenné týmy se pokusí uspět v celostátním kole matematické soutěže Náboj. Do Prahy jedou s prof. Sršňovou.