Ve dnech 22.- 29. června jelo na poznávací zájezd do Španělska 30 studentů s prof. Pavlíkem a Pavlíčkovou.

V pondělí 24. června si žáci nižšího gymnázia vymění učebnice. Několik tříd vyššího gymnázia zhlédne v kině Vesmír film Skleněný pokoj. V odpoledních hodinách se koná klasifikační pedagogická rada.

Další dny posledního týdne jsou věnovány nejrůznějším exkurzím. Uskuteční se literární exkurze do Malých Svatoňovic a do Ratibořic, jedna třída jede do Hradce Králové do Divadla Drak, v plánu je řada regionálních botanických a zoologických exkurzí, exkurze Po stopách Dušana Jurkoviče, Po stopách regionálních pověstí, návštěva novoměstského zámku, náchodského muzea a kostela sv. Vavřince. Proběhnou dva tématické dny, pro primu Antický den a pro kvartu Lidé a krajina na Náchodsku. Někteří studenti si vyzkouší uvařit jídla zahraničních kuchyní. Prof. Balcarová navštíví s projektem Zábavná chemie do MŠ školku v Libňatově. S některými třídami mají třídní učitelé třídnické hodiny.

Ve čtvrtek 27. června se pedagogický sbor rozloučí se školním rokem v odpoledních hodinách na neformálním setkání.

V pátek 28. června si studenti přijdou pro vysvědčení.