100leté testování tělesné zdatnosti

V pondělí 20. března byl na naší škole zahájen sběr dat pro unikátní výzkumnou studii zaměřenou na výzkum 100letých trendů tělesné zdatnosti mládeže. Do projektu je zapojeno 15 gymnázií z České republiky a 5 gymnázií ze Slovenska a navazuje na první celonárodní výzkum z roku 1923, kterého se tehdy zúčastnila i naše škola a jejím autorem byl náš tehdejší pedagog profesor Emanuel Roubal.

Vše připravila a zahájila Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická Technické univerzity v Liberci a první den sběru dat proběhl za účasti zaměstnanců liberecké univerzity.

Měření bude probíhat do konce dubna a poté budou zpracovány výsledky, které budou porovnány s výsledky stejně starých studentů z roku 1923. Jak to vše dopadlo, se dozvíme za pár měsíců.

Projektu se dostává zasloužené pozornosti médií, mnoho dalších detailů o něm najdete v článcích, na které uvádíme odkazy níže.

Odkaz na krátký živý vstup z naší školy do rozhlasového vysílání Radiožurnálu HK

začátek čas 14:16:38 – konec čas 14:20:12

Byla na naší škole natočena krátká reportáž ke 100letému testování