1. Jarní náchodský open pro žáky 1.-9. tříd ZŠ - VÝSLEDKY

V pátek 25.4.2014 proběhl v učebnách Gymnázia Náchod turnaj mládeže jednotlivců v rapidšachu 1.-9.tříd ZŠ a odpovídajících tříd víceletého Gymnázia. Hrálo se na 7 kol tempem 15 minut na partii. Vyhlášeni byli tři nejlepší v kategoriích 1.-5.tříd a 6.-9.tříd. Turnaje se zůčastnilo 65 žáků hlavně ze škol příhraniční oblasti Náchod – Broumov, včetně ZSP Jana Pawla II z Kudowy Zdroje, kteří přijeli se svým šachovým trenérem a učitelem Mariuszem Oleskem. Pro hráče i doprovod byl zdarma zajištěn pitný režim a šachový časopis Šachový týdeník. Medailová umístění pak byla odměněna hodnotnými cenami. Mimo to každý účastník obdržel sladké překvapení

Výsledky:

1.-5. třída:

1. Vašíček Petr (ZŠ Náchod – Bražec)
  2. Rejsz Jakub (ZSP Jana Pawla II Kudowa Zdroj)
  3. Cibulka Josef (ZŠ Žďár nad Metují)

6.-9. třída:

1. Trojtl Jan (ZŠ Police nad Metují)
  2. Černý David (ZŠ Police nad Metují)
  3. Kopáček Jiří (ZŠ Meziměstí)

Nejlepším hráčem z šachového kroužku při Gymnáziu Náchod byl Benjamin Sichrovský, který se umístil na pěkném 4. místě v kategorii 6.-9. tříd i v absolutním pořadí.

Organizaci turnaje zajistil Šachový oddíl TJ Náchod ve spolupráci s Gymnáziem Náchod, jmenovitě pak Ing. Petr Dusbaba, Ing. Petr Čechura a studenti vyšších ročníků Dan Havrda a Tomáš Košek.