Technologická olympiáda 2022

V letošním roce se naši studenti v pátek 1. 4. 2022 poprvé zúčastnili soutěže Technologická olympiáda. V této soutěži měli prokázat svoje znalosti v oblastech jako elektromobilita, umělá inteligence, mobilní sítě, internet věcí, kyberbezpečnost, 3D tisk, robotika a další. Nešlo jen o slepou aplikaci nějakých naučených faktů, ale potřebné informace museli nejprve vyhledat a poté z nich odvodit nebo spočítat odpovědi na požadované otázky. Podle reakcí studentů se jim takovéto typy úloh velice líbily.

Z celkem 416 přihlášených týmů se nejlépe, a to na krásném 32. místě, umístil tým „Bored JGN club“ ve složení Jonáš Neumann a Tomáš Havel ze 6.V. Postup do celostátního finále jim utekl jen o vlásek – získali stejný počet bodů jako postupující týmy, ale při odevzdání rozhodoval také čas…

I další týmy si vedly dobře (kompletní výsledková listina):

60. místo tým „MIGOS“ (David Špaček, Michal Suchomel, Štěpán Adam ze 2.B),
82. místo tým „AJV“ (Adam Roštejnský, Jirka Pelikán, Vladimír Pachta ze 3.B),
89. místo tým „Segfault“ (Jáchym Netresta, Filip Steiner, Ondřej Nekvida ze 2.B),
223. místo „Team of Teem“ (Veronika Kvapilová, Natálie Dvořáčková, Anna Máslová ze 7.V).

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci gymnázia a jsme rádi, že si soutěž užili.

A pokud vás tato témata zajímají, přihlašte se na přednášku Technologická gramotnost v naší aule v úterý 26. 4. od 10.00, kterou pro vás připravili organizátoři Technologické olympiády.