Robosoutěž – celostátní kolo

V pátek 25. 11. 2022 se na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze konalo celostátní kolo robotické soutěže tříčlenných středoškolských týmů.

Silným protivníkem pro ostatní týmy bylo i naše gymnázium v zastoupení dvou týmů – tým Kuba je kapitán ve složení studentů 1.A Zdeňka Balcara, Jakuba Dlohošky a Tadeáše Knappa a tým Náchod Heave v oslabeném složení studentů Tobiáše Mazury (7.W) a Jana Pražáka (2.A).

V konkurenci 29 týmů si naše týmy dokázaly vybojovat postup z 5. a 9. místa do šestnáctky nejsilnějších týmů do vyřazovacího pavouka. Zde našim skvěle naprogramovaným robotům bohužel již tolik štěstí nepřálo, ale i tak se naše gymnázium umístilo na krásném shodném 13. místě.

Záznam celého dne včetně jízd týmů našeho gymnázia je možné zhlédnout v časech 2:43:40, 2:46:08, 3:19:50, 3:40:40, 3:57:12, 4:43:20 a 4:59:10.

Naše naděje však nekončí – studenti se pokusí o získání divoké karty, která zaručí účast na finálové soutěži proti týmům studentů bakalářského programu Kybernetika a robotika ČVUT konané 16. 12. 2022 v Praze na ČVUT.

Zde jsou kompletní informace včetně pravidel.

Studentům gratulujeme, děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a přejeme hodně sil k získání divoké karty!