Na chatě Mír v Krkonoších jsou ubytováni na lyžařském kurzu ve dnech 27. ledna až 1. února studenti 5.W s prof. Zapletalem, Rojtovou a Víchem.

V pondělí 29. ledna se uskuteční řada přednášek o reprodukčním zdraví. Pro primánky je to přednáška s názvem Dospívám aneb život plný změn, pro chlapce z primy Na startu mužnosti a pro studenty 5.V, 1.A a 1.B přednáška Holky z Venuše, kluci z Marsu.

V úterý 30. ledna proběhne školní kolo Matematické olympiády pro kategorie B a C (kvinta, sexta, 1.-2. ročník). Ve středu 31. ledna se v zeměpisných znalostech utkají zájemci z řad studentů ve školním kole Zeměpisné olympiády. Někteří sekundáni se zapojí do školního kola Biologické olympiády. Soutěže v tomto týdnu uzavře Olympiáda ve španělském jazyce ve čtvrtek 31. ledna.

V tomto týdnu začíná plavecký kurz pro studenty 6.W a 2.B. Absolvují v deseti týdnech deset lekcí v hodinách tělesné výchovy.

Ve středu 31. ledna převezmou studenti výpisy vysvědčení za 1. pololetí.

2. února jsou jednodenní pololetní prázdniny.