Juniorský maraton aneb Dělej, co tě baví

Juniorský maraton aneb Dělej, co tě baví

Jako každoročně se našlo i letos 10 odvážných borců, 7 kluků a 3 děvčata, kteří vyrazili ve čtvrtek 11.  dubna na semifinále Juniorského maratonu do Hradce Králové.  Již druhým rokem probíhá závod v Šimkových sadech, kde na každého běžce čeká šest koleček o délce 700 m, což činí dohromady 4,2 km, tj. desetinu maratonské tratě. Malé převýšení, které tato nová trať obsahuje, je vyváženo příjemným prostředím městského parku. Do letošního ročníku se v našem kraji přihlásilo 9 týmů.

Názvu týmu Teplý štrúdl jsme věrni, a tak se pod tímto jménem postupně na trať vydává skvostná sestava. Máme hodně nováčků, ale věříme, že dokážeme zaběhnout čas pod 3 hodiny a cokoli dalšího bude příjemným bonusem.

První úsek má na starosti Matěj Vrzáček ze 7W a štafetu předává Davidu Špeldovi z 4V. Třetí úsek musí běžet děvče, a tak se na trať vydává Eva Hrnčířová (5W), která tento závod běží, stejně jako kluci před ní, poprvé, ale naši školu v minulosti reprezentovala na jiných běžeckých akcích podobně jako Pepa Pospíšil (6W), který od ní přebírá štafetový „kolík“. Pátý úsek opět připadá na děvče, za nás běží Lucka Šretrová z 3.A. Další z řady nováčků je Albert Línek (4V), který předává zkušené Klárce Janovské (8W), která zaběhla nejrychlejší dívčí čas celého závodu (16.25.0 min.) Dalším zkušeným závodníkem je Tonda Kubeček z 5W, který běžel nejrychleji z našich kluků. Úsek 4 200 m zdolal za 15:50.9 min. V tuto chvíli jsme na 3. místě a doufáme, že to tak zůstane. Před námi běží (jako každoročně) Lepařovo gymnázium z Jičína a tým BIGY z Biskupského gymnázia v Hradci Králové. V patách nám je Krkonošské gymnázium z Vrchlabí a to nás nesmí dohnat. Na 9. úsek vybíhá Matyáš Vávra (4V), další nová mladá posila týmu, a poslední úsek připadl naopak na starého (rozuměj zkušeného (-:) borce, Filipa Steinera, který cílovou pásku protnul v čase 2:49:48, což je o 6 minut lepší čas než v loňském roce. Třetí místo je naše!!!

Všem účastníkům gratuluju k báječným běžeckým výkonům a děkuji za reprezentaci.

NA PŘÍŠTÍ ROK SHÁNÍME BĚHAVÉ DĚVČE (Klárka odchází).     

                                                                                                                                                                                                                                                                  

image_printTisk