Akce tohoto týdne

Pondělí 15. duben je druhý termín přijímacích zkoušek ke čtyřletému studiu. V úterý 16. dubna a ve středu 17. dubna přijdou k přijímacím zkouškám uchazeči o osmileté studium. Ve všech dnech konání přijímacích zkoušek je vždy pro osm tříd vyššího gymnázia vyhlášeno ředitelské volno. 

Ve dnech 15-17. dubna absolvují žáci 4.V zážitkovou hru Demohráč v režii Prázdninové školy Lipnice. Jak název napovídá, cílem je přiblížit žákům demokratické principy a ukázat jim, že demokracie je křehká a není zadarmo.

Ve středu 17. dubna jedou do Prahy s prof. Pavlíčkovou a Pavlíkem na kulturní program Fiesta flamenca aneb Španělská kultura křížem krážem studenti španělštiny ze sexty a 2.B. Program se koná ve studiu Itaka. Na krajské kolo Prezentiády jede se studenty 7.V Petrem Tomášem, Terezou Hegerovou a Šárkou Vlčkovou prof. Havlíček. Na volejbalový turnaj doprovodí náš tým prof. Divišek.

Po stopách Josefa Škvoreckého se ve čtvrtek 18. dubna vydají studenti 8.V s prof. Macurou. Setkání s Máchou, posledního setkání s literaturou v rámci Dannyho svaťáku pořádaného ve spolupráci s náchodskou knihovnou, se zúčastní studenti 2. ročníku, 6.W a 3.B. V odpoledních hodinách se koná klasifikační pedagogická rada pro maturanty.

V pátek 19. dubna proběhne další lekce Fyzioterapie do škol pro terciány. Oktaváni se rozloučí se školou svým posledním zvoněním.

Na víkendový pobyt s angličtinou na táborovou základnu ve Vižňově vyjede 30 studentů s prof. Kalandrou, Jirkovou, Noskem, naší lektorkou Teresou a dalšími deseti rodilými mluvčími z organizace ETA.

 

image_printTisk