Kybersoutěž - finále

Národní finále Soutěže v kybernetické bezpečnosti organizované Centrem kybernetické bezpečnosti z.ú. a celou řadou státních, akademických i profesních organizací se uskutečnilo dne 18. dubna 2024 v areálu Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích (VŠTE).

Finále se zúčastnilo 61 nejlepších studentů a studentek ze základních, středních a vysokých škol z celé České republiky, kteří soutěžili ve třech věkových kategoriích. Soutěžící se do finále probojovali úspěšným absolvováním dvou vyřazovacích online kol, která absolvovalo přes 10 000 studentů.

V rámci národního finále soutěže byla zorganizována řada doprovodných osvětově-odborných, ale i zábavných aktivit. V aule VŠTE se uskutečnila učitelská konference zaměřená na digitální technologie, kybernetickou bezpečnost a umělou inteligenci, na kterou navázala odborná bezpečnostní konference zaměřená na průmyslovou bezpečnost a aktuální hrozby a trendy v oblasti kybernetické bezpečnosti. Jako již tradičně byly nedílnou součástí programu národního finále JOB-FAIR pro studenty a učitele a odborné workshopy.

Z našeho gymnázia do finále postoupil Filip Hejzlar (8.V) a umístil se na krásném 32. místě. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci gymnázia.

Aftermovie z Národního finále