Kvalifikační turnaj středoškolské ligy ultimate frisbee

Z jarních kvalifikačních turnajů stále populárnější SŠL ultimate frisbee, pořádaných v šesti městech po celé republice, se náš školní tým „Trubky“ zúčastnil pouze „domácího“ v Hradci Králové, který se konal 9. dubna na hřišti TJ Slavia HK. Jelikož na (taktéž) jediné podzimní kvalifikaci bral body za 5. místo, potřeboval uhrát co nejlepší výsledek. Tým však nemohl nastoupit v optimální sestavě, což na hře s vesměs zkušenějšími soupeři bylo znát. Avšak díky bojovnosti, nadšení a dobře zvládnutému utkání 1. kola play off nakonec dosáhl mezi deseti týmy na 6. místo. Tým hrál ve složení Mikoláš Hruša, Václav Matyska, Tereza Hegerová, Barbora Rýdlová, Rozálie Jůzová, Josef Pospíšil, Jan Tomáš a Lukáš Bouček.

Výsledky: JGN – Gymnázium Špitálská Praha „A“ 2:11, – SOŠ a SOU Nymburk 7:4, – Gymnázium Botičská Praha 2:10, – Gymnázium Jilemnice 4:7, – Gymnázium B. Němcové Hradec Králové 6:4, – SOŠ multimediálních studií Poděbrady 4:6

I když to letos na postup do republikového finále nevypadá, je třeba činnost našich studentů vysoce ocenit, protože tým, který si vedou v současnosti zcela sami, neprožívá právě nejlehčí období, ale díky obětavosti několika nadšenců i nadále pokračuje v úspěšné tradici tohoto sportu na naší škole.