Kronika Jiráskova gymnázia - školní rok 2023-24

Učitelé nastoupili do školy 30. srpna a ve stejném dni se konala jedna úspěšná opravná zkouška.

4. září zahájili učitelé ve svých třídách nový školní rok, školním rozhlasem k nim promluvil ředitel školy Pavel Škoda.

5. září odjeli do Deštného v Orlických horách do penzionu Anička žáci 1.V s prof. Felklovou a Hronkovou na třídenní primárně preventivní pobyt.

6. září vystoupil po dvouhodinové zkoušce o velké přestávce na chodbě školy vokálně-instrumentální soubor Musica Viva. Ve večerních hodinách se 45 studentů a prof. Ježek a Půlpánová vydalo na čtyřdenní poznávací zájezd do Polska k Baltu.

8. září se velká část pedagogického sboru zúčastnila výletu Po stopách Bohumila Hrabala do Kerska.

11. září se konala ústní část maturitní zkoušky v podzimním termínu, ve které uspěli tři studenti. Do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem se podívali žáci 3.V s prof. Jaroušovou a Rojtovou. Do teambuildingu na téma Třídní klima se s Mgr. Martinem Kalibou, PhD. zapojili žáci 4.V a 2.W.

12. září se studenti kvarty, kvinty a 1. ročníku zúčastnili besedy o nebezpečí alkoholu s Petrem Harazinem, frontmanem kapely Nebe.

Na exkurzi do Výtopny v Jaroměři vyjeli 13. září studenti kvinty s prof. Preclíkem, Půlpánovou, Zapletalovou a Zapletalem. Ve škole proběhly nostrifikační zkoušky čtyř uchazečů.

Dalšími studenty, kteří se podívali do ZOO ve Dvoře Králové, byli septimáni a třeťáci. 14. září to byli studenti 7.V a 3.A s prof. Slavíkem a Balcarovou a 15. září studenti 7.W a 3.B s prof. Slavíkem a Ježkem.

Na třídenní primárně preventivní pobyty odjeli 18. září žáci 1.W a 1.B. Primáni pobývali na Ostaši s prof. Balcarovou a Felklovou a prváci v Penzionu Kačeří v Teplicích nad Metují s prof. Veverkou a Půlpánovou. Studenti 1.A jeli na primárně preventivní pobyt na Bischofstein s prof. Macurou a Netíkovou 20. září a vrátili se 22. září.

18. září absolvovali adaptační exkurzi v Ratibořicích studenti 5.V s prof. Zapletalovou a Polákovou.

19. září se již tradičně deset dvojic studentů zapojilo do celostátní sbírky Srdíčkový den, kterou pořádalo občanské sdružení Život dětem a jejíž výtěžek byl věnován na pomůcky rodinám s postiženými dětmi odkázanými na celodenní péči.

22. září navštívili v Praze Vyšehrad a Národní muzeum studenti 6.W s prof. Nývltovou a Rojtovou. V Divadle v Dlouhé zhlédli představení Tajný deník Adriana Molea.

Ve dnech 25. září – 2. října hostili naši studenti německé studenty z partnerské školy v Georgsmarienhütte. Kromě programu, který pro ně připravily hostitelské rodiny, byli přivítáni na radnici, navštívili náchodský zámek, Teplicko-Adršpašské skály, pevnost na Dobrošově a vydali se na celodenní výlet do Prahy. Ve škole pro ně bylo připraveno sportovní odpoledne.

25. září navštívili Pražský hrad studenti 6.V s prof. Misarovou a Veverkou. V Žižkovském divadle zhlédli představení Vyhnání Grety Schnirch.

Do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem se podívali 26. září žáci 3.W s prof. Balcarovou a Misarovou.

28. září byl státní svátek.

29. září se studenti 5.W zúčastnili adaptační aktivity v Laser game v Jaroměři.

image_printTisk