Zdařilý Den her a loutková scéna

Zdařilý Den her a loutková scéna Předvánoční Den her má již na našem gymnáziu tradici. A tak se 21.prosince sešlo 25 studentů, aby si „zahráli.“ Pro radost sobě i spolužákům. Rozděleni do skupin si vybrali loutky jak ti nejmladší – primáni, starší terciáni, tak i studenti druhých ročníků. Podle vlastních scénářů hráli své pohádky. Nechyběla princezna a vdavky, zamilovaný Kašpárek, stárnoucí mlynář a koktavý vodník, král, který vypisuje nesmyslné a zbytečné daně. Ale nehráli jsme pouze s loutkami. Náladu nám „rozproudila nabalovačka“ a potom herecká vystoupení ve skupinkách. Zábava byla úžasná, odměny sladké. Odborná porota ze zkušenějších divadelnic hodnotila spravedlivě. Všichni jsme se loučili s úsměvem a s přáním hezkých Vánoc. A co je báječné? Za rok se sejdeme znovu a navíc: Studentky 2.ročníků mají zájem o vytvoření loutkového divadelního souboru! Tak v lednu se těšíme! Hezké Vánoce a hodně chuti do práce s marionetami!