Vítězství v krajském finále středních škole ve florbalu

Dne 2. 3. 2016 jsme se dočkali dalšího skvělého sportovního výsledku: naši kluci i v silně zredukované a oslabené sestavě zvítězili v krajském finále ve florbalu středních škol v Hradci Králové – Třebši. Po bojovném a disciplinovaném výkonu a finálové remíze 0 : 0 s HK rozhodli o našem vítězství individuální dovednosti našich klíčových hráčů při nájezdech. Dan Němeček zlikvidoval všechny nájezdy soupeře, naopak Martin Kováčik a Kuba Divišek nedali hradeckému brankáři vůbec žádnou šanci, takže náš nejlepší hráč Ondra Hušek už nemusel potvrdit, že byl zároveň nejlepším hráčem celého turnaje, kterého se zúčastnilo celkem 6 týmů (5 vítězů okresních finále + družstvo pořadatele. Kluci zaslouží absolutorium. Vždyť bojovali nejen se soupeři, ale také s vlastním velmi úzkým kádrem. Z důvodu účasti na lyžařském výcviku 5.V chyběli 4 kvalitní hráči z této třídy (loňští účastníci republikového finále v kategorii H IV). Celý turnaj (4 zápasy hrané na 1 x 15 minut) odehráli jen v 9 lidech (tzn. jen s 3 hráči na střídání)!! O úspěšnou reprezentaci školy se zasloužili: Daniel Němeček, Ondřej Hušek, Martin Kováčik, Dominik Kania, Patrik Bareš (všichni 7.W), Lukáš Michel (4.A), Jakub Divišek (5.W), Henrich Klimeš (1.B) a Erik Dao (4.W). Pro upřesnění uvádíme také výsledky Okresního kola konaného v Náchodě dne 23.2. Čtyři utkání, čtyři vítězství a přesvědčivý postup do krajského kola. Nejlepším hráčem turnaje se stal náš Ondra Hušek, který byl naším nejlepším střelcem se čtyřmi brankami. JG Ná – Gymnázium Jaroměř 2:0 JG Ná – Obchodní akademie Ná 2:0 JG Ná – SPŠ N. Město n. M. 3:2 JG Ná – SPŠ Hronov 3:1 Sestava JG: Daniel Němeček (7.W), Josef Matyska (1.A) – Lukáš Michel (4.A), Jakub Divišek (5.W), David Kaválek a Vojta Prouza(oba 1.A), Lubor Zoufal(5.V) – Ondra Hušek, Martin Kováčik, Dominik Kania (všichni 7.W). Zdeněk Košvanec a Jiří Divišek.