Virtuální den otevřených dveří - AKTUALIZACE k 22.1.2021

Aktualizace k 22. 1. 2021

Videokonference s ředitelem školy se uskuteční v následujících termínech.

1. Pro uchazeče o čtyřleté gymnázium: 2. 2. 2021 od 17:00 hodin,
  2. pro uchazeče o osmileté gymnázium: 3. 2. 2021 od 17:00 hodin.

Obě konference se budou konat prostřednictvím Google Meet, ke kterému na tomto místě včas zveřejníme odkaz. Na ten stačí kliknout v internetovém prohlížeči (nejlépe v Chrome). Následně si prosím vypněte kameru a mikrofon a stiskněte tlačítko Požádat o připojení. Během chvíle (podle počtu požadavků) budete do konference vpuštěni. Po vpuštění vyčkejte prosím zahájení konference.

Poznámky

• Počet přihlášených do konference je Googlem omezen na 100 účastníků. Předpokládáme, že kapacita bude dostatečná. Pokud ne, nebudou další zájemci vpuštěni (není to technicky možné) což bude neprodleně oznámeno na našem webu spolu s dalším termínem konference pro ty, na které se nedostalo.
  • Z důvodu omezeného počtu účastníků žádáme členy jedné rodiny, aby použili jedno připojení (sesedli se kolem jednoho počítače).
  • Vzhledem k nutnosti účastníky do konference vpouštět, Vás žádáme, abyste s připojováním začali už v 16:45.

Děkujeme za pochopení.

Pavel Škoda, ředitel školy

Původní text

Vážení rodiče, milí uchazeči o studium v Jiráskově gymnáziu,

vzhledem k současné situaci nebylo a nebude bohužel možné uskutečnit obvyklý Den otevřených dveří v naší škole, na kterém byste mohli nejen získat všechny potřebné informace, ale také nasát atmosféru školy, což je možná to nejdůležitější.

Nabízím proto náhradní řešení.

Naprostou většinu informací o škole najdete na našem webu. Doporučuji přečíst zejména:

Ke zjištění atmosféry školy doporučuji poptat se žáků, kteří k nám už nějakou dobu chodí, a jejich rodičů.

Dále pro Vás připravujeme speciální sekci Virtuální den otevřených dveří, ve které budou upoutávky na jednotlivé předměty a nejrůznější mimoškolní aktivity. Termín zprovoznění této sekce: do konce ledna.

V plánu jsou také dvě videokonference ředitele školy s uchazeči, kde podá ředitel školy nejaktuálnější informace a odpoví na případné Vaše dotazy. Setkání budou zvlášť pro uchazeče o osmileté gymnázium a jejich rodiče a pro 4-leté gymnázium. Termín a technické podrobnosti připojení budou upřesněny a zveřejněny na našem webu do 22. ledna 2021.

Kritéria přijímacího řízení  a organizace přijímaní přihlášek ke studiu budou upřesněny také do konce ledna. Přijímat budeme na základě jednotných přijímacích zkoušek z českého jazyka a matematiky organizovaných CERMATem.

Přeji pěkné dny prožité ve zdraví a správnou volbu školy.

Pavel Škoda, ředitel školy