Velký úspěch v krajském kole Chemické olympiády kat. C

Školní kolo CHO kat. C  probíhalo v naší škole v průběhu února a března. Znalosti mezi sebou poměřovalo deset studentů prvních a druhých ročníků. Tématem 59. ročníku byly konvenční i alternativní energetika. Na základě výsledků pak tři studentky postoupily do kola krajského.

V sobotu 15. dubna se na katedře chemie Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové konalo krajské kolo CHO kategorie C.  Naše gymnázium odjely do Hradce Králové reprezentovat tyto studentky: Diana Čelková (6.W),  Karla Miščuková (6.V) a Martina Rohulánová (6.V).

Po náročném dvouhodinovém testu následovala dvouhodinová neméně náročná praktická část v laboratořích. Studentky věnovaly spoustu času přípravě a to se jim, jak se ukázalo, vyplatilo. Všechny se umístily v první polovině výsledkové listiny.

Martina Rohulánová vybojovala krásné druhé místo, Dianka Čelková byla desátá a s malým bodovým rozdílem se na třináctém místě umístila Karla Miščuková.

Studentkám moc gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších takových úspěchů!