V září do ZOO Dvůr Králové nad Labem

Během září prošli branami Zoologické zahrady ve Dvoře Králové studenti ze šesti tříd našeho gymnázia. Poslední třídou, která tuto velmi oblíbenou exkurzi absolvovala, byla třída 3.W. V úterý 26. 9. 2023 bylo krásné sluneční počasí a zvířata se nám předvedla ve své plné kráse.

První část exkurze byla vyplněna výukovým programem, který byl zaměřen na novinky v ZOO.  V tomto roce byla slavnostně otevřena expozice West Cape, kde bylo možné vidět tučňáka brýlového spolu s novými výběhy pro pelikány, plameňáky, hyenu skvrnitou a antilopy. Novým druhem v ZOO je i hyenka hřivnatá, která dostala výběh po hyeně skvrnité.

V druhé části si studenti zahráli na výzkumníky v Safari. Měli vyřešit pracovní list a získat důležité razítko, které potřebovali k získání jedničky z přírodopisu. Měli možnost podívat se i do muzea koster a porovnat rozdíly mezi jednotlivými druhy živočichů.

Nakonec se všichni vydali safaribusem na komentovanou prohlídku Safari a na zpáteční cestě se stavili ještě u lvů a hrochů. Z vydařené exkurze vznikla fotoreportáž.