Úspěch v zeměpisné soutěži

Na základě výsledků školního kola odjeli v úterý 14.ledna 2014 Jan Bohadlo (4.V), Vojta Mervart a Martin Karwai (oba 4.W) do Trutnova reprezentovat naši školu ve finálovém kole zeměpisné soutěže Světové stavby.
Jednalo se o velkou poznávací soutěž pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kterou pořádala ZŠ V Domcích Trutnov. Soutěž, která byla spolufinancována Evropským sociálním fondem a státní rozpočtem ČR, měla tři soutěžní kola. V nich žáci prokazovali znalosti o světových stavbách a odpovídali na otázky typu: „Přes kterou řeku vede známý Tower Bridge?“, „Poznej stavbu: průliv, Spojené království, Calais, železnice = ………….“. O vítězi rozhodl součet bodů ze všech tří kol. A jak dopadli naši? V poli 24 soutěžících z 8 zúčastněných škol vybojovali třetí (Martin Karwai), čtvrté (Honza Bohadlo) a páté místo (Vojta Mervart). Po zásluze všichni tři obdrželi hodnotné věcné ceny a diplomy.