Třídní rodičovské schůzky

Vážení rodiče, zákonní zástupci našich žáků, milí zletilí studenti,

ve čtvrtek 15. 4. 2021 od 16:00 hodin

se uskuteční

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

opět online na Meetu.

ODKAZ NA ONLINE SCHŮZKU (2 způsoby jeho získání)

• Preferovaný způsob

Odkaz Vám přijde nejpozději v úterý (13. 4. 2021) od Vašeho třídního učitele do e-mailu, který je registrován v Bakalářích. V e-mailu stačí na odkaz kliknout a připojíte se do online schůzky na Meetu (doporučuji vyzkoušet funkčnost odkazu předem, do schůzky se ale při zkoušce nepřipojujte, není tam nikdo, kdo by Vás vpustil).

Pokud to kliknutím nepůjde, okopírujte odkaz přímo do webového prohlížeče.

Pokud e-mail s odkazem v úterý nedostanete, obraťte se na svého třídního učitele.

Tímto způsobem se vyhnete potížím s případným zahlcením serveru, na kterém běží modul Komens. Po minulých schůzkách, kdy se někteří nemohli dlouhé minuty připojit k modulu Komens, jsme zvažovali posílení hardwaru serveru nebo přechod na cloudové řešení, ale obojí se ukázalo jako dost nákladné s nejistým výsledkem. Proto jsme zvolili toto, pouze organizační, opatření.

• Nouzový způsob

Odkaz (stejný jako při minulých třídních schůzkách) Vám bude znovu zaslán i do modulu KomensBakalářích.

Tento způsob použijte pouze v případě, že Vám z nějakého důvodu nepřijde e-mail s odkazem od Vašeho třídního učitele.

I zde se lze vyhnout případnému přetížení serveru, a to tím, že si odkaz z Komens včas předem okopírujete a někam si ho uložíte (např. jako zástupce na plochu).

KLASIFIKACE ZA 3. ČTVRTLETÍ

Čtvrtletní klasifikaci najdete Bakalářích. Známky tam budou nejpozději v úterý ráno. Doporučuji se na ně podívat v dostatečném časovém předstihu před třídními schůzkami, aby nedošlo k zahlcení serveru.

POTŘEBNÉ VYBAVENÍ

Nejlépe použijte to vybavení, na kterém se Vaše dítě účastní vzdálené výuky.

TECHNICKÁ PODPORA

• Technickou podporu Vám nejlépe poskytnou Vaše děti, které v těchto prostředích již běžně pracují.
  • Pro vybrané situace máte v příloze písemný návod.
  • V nouzi nejvyšší 🙂 napište našemu správci výpočetní techniky panu Bc. Janu Eflerovi na e-mail efler@gymnachod.cz. V e-mailu pro usnadnění komunikace případně uveďte své telefonní číslo.

V případě technických problémů prosím o pochopení a toleranci. Snad vše půjde hladce.

Pavel Škoda, ředitel školy