Studenti sekundy A prožili jeden den ve středověku

Ve čtvrtek 10. května se studenti sekundy A spolu s vyučující profesorkou  Dvořáčkovou a profesorkou Olšanovou rozjeli do středověkého města v Ostré u Lysé nad Labem.

Čekaly je zde nejen v dobových kostýmech oblečené průvodkyně, ale tradiční řemeslné dílny, ve kterých si sekundáni mohli vyzkoušet zpracování lnu a výrobu provazu, výrobu papíru, psaní brkem na ručně vyrobený papír, výrobu svíček, mýdel, lukostřelbu, pletení košíků, rýžování zlata a další činnosti. Hotové výrobky si potom odvezli domů.

Odvážlivci se nechali v blízkosti středověkého vězení natáhnout na mučící nástroj skřipec, kdy úlohu kata za všeobecného veselí zastali jejich spolužáci.

Po prohlídce kvetoucích bylinných zahrad se za 2 – 3 groše občerstvili ve středověké krčmě. A že jim chutnalo, jak dokazují autentické fotografie!

Po prožití krásného slunečního dne ve středověku se plni dojmů a spokojení vrátili spolu se svými profesorkami  domů.

Blanka Dvořáčková a Jana Olšanová