Pangea 2018

Žáci nižšího gymnázia se letos v únoru zúčastnili školního kola matematické soutěže Pangea.

Z každého ročníku pak 50 nejlepších postoupilo do celostátního kola, které se konalo 11. května v Praze, v budově bývalého Federálního shromáždění na Václavském náměstí.

Naše gymnázium letos nejlépe reprezentoval Tomáš Heger (4.V). Ve školním kole skončil v rámci ČR na 25. místě z 5 800 účastníků a ve finálovém kole se umístil na 6. místě, čímž vylepšil svoje 22. místo z loňského finále.

Druhým účastníkem finálového klání byl Jan Krčmář (3.W). Minulý rok mu sice finálové kolo o pár míst uteklo, letos ale obsadil ve školním kole v rámci ČR 10. místo z 6 300 účastníků a ve finálovém kole se umístil na 25. místě.