Studenti JGN na HraNoLu

Během nocí z 9. na 11. února probíhal na hradeckém Gymnáziu Boženy Němcové už druhý ročník studentské akce jménem HraNoL (Hradecké noční lekce). Tato událost spadá mezi takzvané přednáškové noci, jichž se na gymnáziích po celé České republice koná každý rok hned několik. Jak taková přednášková noc probíhá a co je vlastně její účel? Jak už napovídá název, celá akce se nese v duchu přednášek. Ty se ale liší od těch vysokoškolských nejen svou neformalitou a časem konání. Hlavní rozdíl tkví v tom, že mezi přednášejícím a posluchačem mnohdy není ani několikaletý věkový rozdíl. Vyjma hostovaných přednášek se tak celá akce nese v duchu hesla „studenti sobě“ a účastníkům jsou velmi přístupnou formou podávány informace z celého spektra oborů: od matematiky, přes cestování až po teologii. Letos se mezi přednášejícími objevil i student z našeho gymnázia. Jan Bohadlo z 8.V to hned napoprvé rozjel ve velkém a připravil si dvě přednášky – jednu o československém pohraničním opevnění a druhou na téma polarizace světla. Mezi organizátory celé akce se jako minulý rok objevila Lucie Tučková z 4.B. Lucie spolu s Honzou v pátek 9. 2. byli ještě na chemické soutěži Chemiklání v Pardubicích. A aby toho ještě nebylo málo, po chemiklání si Lucie „odskočila“ do Úpice, kde v divadle Aloise Jiráska doprovázela hrou na zobcovou flétnu úspěšnou Prodanou nevěstu. Odehrála jedno představení v 19.30 a druhé v 21.15 hod. Po skončení představení vyrazila zpět do Hradce Králové na Gymnázium Boženy Němcové. (Týden před tím se Lucka zúčastnila i národního kola Chemické olympiády kategorie A, které se konalo v Hradci Králové). Chtěla bych oběma poděkovat za úžasnou reprezentaci našeho gymnázia. Doufám, že je energie neopustí a budou dál pokračovat ve svých chemických i nechemických aktivitách. Je skvělé, že takoví studenti jsou součástí naši školy a je potřeba o nich psát, aby jste se o nich dozvěděli.