Studenti gymnázia na celostátním finále dějepisné soutěže

Ve čtvrtek 23.11.2017 se tým studentů našeho gymnázia zúčastnil finále Dějepisné soutěže gymnázií.Celostátní kolo se konalo v Chebu, kde naši školu reprezentovali Vojtěch Šolc, Jiří Rohlena a Alena Žibřidová (všichni z 8.V).

Soutěž byla zaměřena na československé dějiny v období od roku 1949 do konce roku 1967. V průběhu jednotlivých soutěžních kol jsme museli prokázat své znalosti tehdejší doby, a to zejména ve sféře politiky, sportu a kultury. Lehce nás zaskočila záludnost některých otázek a nutnost podrobné znalosti průběhu různých událostí. V tomto velkém klání jsme měřili své znalosti s dalšími 74 gymnázii z České i Slovenské republiky, a i přes náročnost některých otázek jsme dokázali zaujmout 32. místo.