Skvělé umístění v Národním kole Chemické olympiády

Ve dnech 31. ledna až 3. února se v Plzni konalo po roce opět naživo Národní kolo Chemické olympiády, kategorie A. Soutěž probíhala  v odborných učebnách  Pedagogické fakulty Západočeské univerzity.

Naši školu výborně reprezentoval student Tomáš Heger (8.V). V konkurenci více než čtyřiceti nejlepších středoškolských chemiků získal krásné páté místo. O stupně vítězů ho bohužel připravila nepřesnost v praktické části. Toto umístění mu zaručuje možnost účasti na Národním kole Chemické olympiády na Slovensku (9. – 12. 3. 2022). Tomáš dále může zabojovat ve výběrových soustředěních o účast v Mezinárodním kole Chemické olympiády. Českou republiku  v mezinárodním kole vždy reprezentují 4 studenti.

Tomášovi moc blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci Jiráskova gymnázia a přejeme mu hodně úspěchů v dalších soutěžích.