Školní futsalová liga 9 - 2. kolo

Školní futsalová liga 9 – 2. kolo, 13. 12. 2016 Předměřice n. L.

Dvě vítězství a jedna remíza s výbornými soupeři znamená postup do lednového divizního finále Školní futsalové ligy 9!

JG – ZŠ Mládežnická Trutnov 8:2 (3:0)
Branky: 4x Vik, 2x Janečka, Horkel, Čejchan

Jasné vítězství proti tradičnímu soupeři pouze s jedním střídajícím hráčem. Výborná obrana a smrtonosné protiútoky, které nejčastěji zakončoval zabiják Dan Vik.

JG – Gymnázium B. Němcové Hradec Králové 5:2 (1:1)
Branky: 3x Čejchan, Janečka, Vik

Velmi kvalitního soupeře posíleného o hráče extraligového FC Hradec Králové jsme jasně přehráli ve druhém poločasu.
K neudržení byl hlavně Kuba Čejchan, který z pozice obránce zaznamenal hattrick. V brance nás několikrát podržel Vojta Ťokan a v obraně čistě odebíral míče Šimon Petráš.

JG – ZŠ Pardubice – Ohrazenice 3:3 (1:1)
Branky: 2x Vik, Čejchan

Pardubice potřebovaly vyhrát, nám stačila remíza a k vidění byla nervydrásající podívaná ž do konce utkání.
Po chybě v obraně a zakončení útočníka soupeře jsme brzy prohrávali 0:1. Naštěstí hned z protiútoku vyvezl míč Kuba Čejchan a připravil přihrávku do prázdné branky pro Dana Vika – 1:1.
Druhý poločas začal opět chybou v obraně a pardubičtí zvýšili na 2:1. My ale máme v týmu Kubu a Dana, kteří po učebnicových akcích spolu s Kryštofem Janečkou otočili na 3:2. Potom nám logicky začaly (vzhledem k jedinému střídajícímu hráči) docházet síly, neudrželi jsme míč a extraligoví dorostenci z Pardubic těsně před koncem vyrovnali na 3:3. Naše postupové šance držel famózními zákroky v brance Vojta Ťokan.
Drama pokračovalo. V poslední minutě po nastřelené ruce nařídil rozhodčí penaltu proti Náchodu … .
S prvním místem už jsme se pomalu loučili, jenže Vojta Ťokan v brance pokutový chytil a ani po následném rohu se už výsledek nezměnil. Naplno mohla propuknout naše radost z postupu do lednového divizního finále nejlepších družstev Královéhradecjého a Pardubického kraje!

Ani zde nejsme určitě bez šance – v souboji s vítězi dalších kol ZŠ Poličkou a Vysokým Mýtem můžeme reálně pomýšlet na další postup!

1. Jiráskovo gymnázium Náchod                    7b. 16:7
2. ZŠ Pardubice – Ohrazenice                            5b. 12:7
3. Gymnázium B.Němcové Hradec Králové    2b. 7:12
4. ZŠ Mládežnická Trutnov                                  1b. 7:16