Pro maturanty - informace k didaktickým testům

Milí maturanti,
ve dnech 1. a 2. června Vás čekají didaktické testy z matematicky, anglického jazyka a českého jazyka a literatury.
3. června proběhne na spádových školách Matematika+.
Časové schéma didaktických testů najdete zde.

Pozvánku ke konání didaktických testů jste již dostali na svůj školní e-mail.

V pozvánce máte uvedenou učebnu, která platila před vypuknutím koronavirové krize. To už se v systému CERTIS, ve kterém se maturity organizují, nedalo změnit.
Z důvodu zajištění bezpečnosti při zkouškách jsme Vás museli rozdělit do menších skupin, a to tak, že každá původní skupina větší než 13 žáků byla podle abecedy rozdělena na poloviny a označena jako 1 a 2. Např. U1 byla rozdělena na U1-1 a U1-2.
V příloze e-mailu, který jsem Vám poslal, máte pro každý předmět nové rozdělení do skupin a k němu přiřazené konkrétní učebny. Je tam i plánek učeben ve škole a postup, jak si najít právě tu Vaši konkrétní učebnu.
Najděte si a naučte se prosím předem, kam máte jít, abyste to pak ve škole nehledali.

V příloze e-mailu jsem Vám také poslal, v souladu s metodikou MŠMT, pokyny k zajištění bezpečnosti při didaktických testech a s tím souvisejícím pobytu ve škole. Věnujte jim prosím pozornost a dodržujte je. Pomůžete tím ochránit jak pedagogy, tak své spolužáky.

Dále jsem Vám poslal „Průvodce“ jednotlivými didaktickými testy z dílny CERMATu. Najdete tam praktické rady i povolené pomůcky. Matematici, ověřte si zda Vaše kalkulačka a tabulky patří mezi povolené (tj., že splňují požadavky kladené na ně CERMATem). Školou prověřené a odsouhlasené tabulky a kalkulačky najdete v příloze.
Další informace k didaktickým testům najdete případně na https://maturita.cermat.cz/

NEZAPOMEŇTE

• opět PŘINÉST vyplněné a podepsané Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Bez toho se nemůžete didaktického testu zúčastnit. Odevzdávat ho budete při vstupu do školy, a to v pondělí. Připravte si ho, ať při vstupu nezdržujete. Pokud nemáte možnost prohlášení doma vytisknout a podepsat, dostanete formulář u vchodu do školy (počítejte s časem navíc pro jeho vyplnění a podepsání).
  • Vstupujte vchody, které Vám byly přiděleny: 8.V, 8.W – zadním, 4.A, 4.B – předním.
  • Pokud nejste usazeni v lavici, je nutné v budově školy mít nasazenu roušku.
  • Sundanou roušku odkládejte do pytlíku.
  • Desinfikujte si ruce.
  • Psací potřeby (i náhradní) a povolené pomůcky.

Děkuji za pochopení a přeji Vám všem úspěšné složení testů.

Pavel Škoda, ředitel školy