Pišqworky - V Náchodě na Jiráskově gymnáziu zvítězili Růžoví Jednorožci

Ve svém plném nasazení se nám na Jiráskově gymnáziu v Náchodě ukázalo dohromady 16 týmů. Ovšem pouze 3 mohli postoupit dále a jen jeden tým si mohl domů odvézt pohár vítězů. Tím týmem nemohl být nikdo jiný než Pink Unicorns, leader už od začátku.

Dne 7.11 se žákům středních a základních škol z Náchoda a okolí naskytla příležitost poměřit svoje logické schopnosti v souboji křížků a koleček. Již na zahájení turnaje panovala mezi soutěžícími napjatá, ale přesto přátelská atmosféra. Na všech byla znát sebedůvěra a soutěživost. Hned po vysvětlení pravidel a rozřazení do skupin se všichni s nadšením rozeběhli do tříd bojovat o postup. Celkově se hrálo ve čtyřech skupinách, každá po čtyřech týmech. Ty byly víceméně vyrovnané a suverénní výhru 20:0 jsme zaznamenali pouze 2 krát za celý turnaj. V jednom případě se o ni postaral tým JGN z domácí školy, který ze skupiny postoupil neporažen s 50 body z maximálních 60. Navzdory jasné vedoucí pozici ovšem vypadli v prvním kole play-off.

Po celou dobu turnaje chodili mezi hráči oblastní koordinátoři, kteří pomáhali s organizací turnaje, tišili velmi hlasité projevy radosti, aby mohli ostatní hráči v klidu hrát. Za to jim patří náš velký dík. Turnaj se neobešel bez znaků přátelské rivality. Soupeři, kteří se mezi sebou znali, se navzájem pokusili tiše znervóznit a tím pádem pro sebe uzmout výhru. Ani organizátorům turnaje se nepovedlo v některých případech zachovat profesionální tvář a přeřeky typu „Na jeden tah máte přibližně 30 minut“ místo 30 sekund nebo špatné přečtení jména na diplomu byly na světě.

Z 8 týmů hrajících play-off dále postoupily do krajského kola 3 z nich v následujícím pořadí:  1. místo: Pink Unicorns (OA Náchod) ve složení: Filip Vojtas, Denisa Vojtasová, Tereza Vojtasová, Lenka Slaninová, Patrik Vojtěch 2. místo: Sršňáci (JGN) ve složení: Ondřej Vít, Miroslav Říha, Benjamin Sichrovský, David Černý, Jan Trojtl 3. místo: Kurtíci (ZŠ Náchod) ve složení: Lucie Krombholzová, Tomáš Burdych, Adriana Davidová, Tobiáš Krynek, Lukáš Habr