pIšQworky na Jiráskově gymnáziu

Kdo neví název svého týmu, v piškvorkách vyhrává

Již pošesté se po celý listopad koná soutěž v oblíbené studentské hře pIšQworky. Zúčastnit se mohou všichni středoškoláci a nově také osmáci a deváťáci základních škol. Týmy sestavené z pěti studentů se utkávají s jinými školními týmy v oblastních turnajích. Zde ale soutěž nekončí, protože ti nejlepší pojedou do turnaje krajského, odkud vítězný tým postupuje do celorepublikového finále v Brně. To se bude konat 29. listopadu 2013 na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

Jeden z oblastních turnajů se konal i na Jiráskově gymnáziu v Náchodě, kde se ve čtvrtek 7. listopadu 2013 sešlo v aule rekordních 23 týmů ze středních i základních škol, aby mezi sebou porovnaly síly v piškvorkovém turnaji. Mohli jsme tu potkat týmy z Náchoda, Hořiček, Teplic nad Metují, Rychnova nad Kněžnou, Nového Města nad Metují, ale také z Jaroměře či Velkého Poříčí. Po velice napínavých a vyrovnaných zápasech mohl i Náchod znát svého vítěze. Tím se stal již podruhé v řadě domácí tým Nevím.

Po úvodním proslovu a přivítání opozdilců se týmy rozlosovaly do osmi skupin a začaly první hry a taktizování. Již zde bylo jasné, že na turnaj dorazili silní soupeři a vyhrát zápas ani skupinu jim nedělalo žádné problémy. Po odehrání základních skupin se zbylých šestnáct týmů následně utkalo v osmifinále, kde se ještě více prověřila kvalitní příprava hráčů, například když si tým Nevím hravě poradil s týmem Kladiva a porazil jej 20:0.

V následném semifinále se hrály duely až do vypršení časového limitu a tak docházelo k mnoha remízám mezi hráči. Nakonec se i zde projevily zkušenosti týmů Nevím a Myslivci, kteří své zápasy vyhrály a pojistily si tak postup do krajského turnaje. Takové štěstí neměly týmy TEAM a Komenda, které čekal důležitý zápas o třetí a také poslední postupové místo do kraje. To si nakonec vybojoval TEAM, když porazil žáky ze základní školy Komenského 14:6. Pak už se všechna pozornost soustředila na finálový zápas o první místo v turnaji. To si nakonec spolu s pohárem a dalšími cenami odnesl tým Nevím (Jiráskovo gymnázium Náchod, ve složení Jan Staněk, Daniel Vlček, Daniel Winter, Alena Peterková a Veronika Říhová), když porazil Myslivce (Obchodní akademie Náchod, ve složení: Jakub Cvrček, Vladislav Braha, Michal Giridhárí Semerák, Pavel Bořík, František Soldán) 14:6.

Postupující týmy se utkají s dalšími týmy z oblastních kol v krajském turnaji, který proběhne v úterý 19. listopadu 2013 na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové. Přejeme jim hodně štěstí, pevné nervy a správnou taktiku při kreslení křížků či koleček.

1. místo: Nevím (Jiráskovo gymnázium, Náchod) ve složení: Jan Staněk, Daniel Vlček, Daniel Winter, Alena Peterková a Veronika Říhová

2. místo: Myslivci (Obchodní akademie, Náchod) ve složení: Jakub Cvrček, Vladislav Braha, Michal Giridhárí Semerák, Pavel Bořík, František Soldán

3. místo: TEAM (Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Rychnov nad Kněžnou): Tomáš Faltus, Jiří Filip, Michal Tejkl, Pavel Karn, Jan Mihulka

4. místo: Komenda (Základní škola, Komenského ulice) ve složení: Filip Vojtas, Zuzana Vlasáková, Denisa Vojtasová, Jan Melda, Michal Vacek