Páté místo proti vysokoškolákům v Robosoutěži

V pondělí 16. 12. ráno vyrazil tým OutOfBricks ve složení Martin Němec, Jan Jirman a Jan Polák do Prahy na ČVUT, kde se konalo vysokoškolské kolo Robosoutěže. Kluci 29. 11. zvítězili ve středoškolském kole této soutěže a měli tak právo poměřit své síly se studenty ČVUT, resp. s jejich roboty. Letos bylo úkolem robotů posbírat míčky dané barvy a odvézt je do svého skladu, míčky špatné barvy bylo nejlepší dopravit na území protivníka, který tak získal trestné body.

Soutěže se zúčastnilo 18 vysokoškolských týmů a 6 týmů studentů středních škol. Nás tým s přehledem vyhrál základní skupinu se ziskem 34 bodů, šlo o druhý nejlepší výsledek. Bohužel následoval tak nešťastně sestavený pavouk, že se náš tým jako druhý nejlepší hned v osmifinále utkal s budoucím vítězným týmem. Ve výsledku to stačilo na sice pěkné, ale páté místo. I to je velký úspěch našeho týmu, kdyby byl pavouk sestaven jen trochu jinak, mohlo být umístění našich studentů ještě lepší. Odměnou za páté místo byly flashdisky a tři soudky piva, místo kterých si ale studenti raději vzali finanční hotovost, aby měli na financování svých dalších projektů.

Týmu OutOfBricks děkujeme za výbornou reprezentaci a přejeme do budoucna další úspěchy a originální nápady při konstrukci robotů.

Více fotografií najdete na Facebooku.

image_printTisk