Okresní kolo přeboru škol Náchodska v šachu 2014

Týmy Gymnázia Náchod získaly dvě zlata a jedno stříbro v Okresním kole přeboru škol Náchodska 2014 v šachu.
Oproti loňsku se zlepšil tým v kategorii 6.-9. tříd, když získal prvenství před favoritem soutěže ze ZŠ Police nad Metují. Reprezentovalo nás celkem 5 družstev – tři družstva v kategorii středních škol a dvě družstva v kategorii 6.-9. tříd.
Tradičně výborného výsledku dosáhli studenti JG Náchod v kategorii středních škol, kde A i B tým s velkým náskokem získali první dvě místa. C tým skončil na 5. místě
Velmi cenného vítězství dosáhnul A tým JG Náchod v kategorii ZŠ 6.-9. tříd. B tým skončil na 6. místě.
Kategorie střední školy (turnaj byl odehrán na JG Náchod za účasti 6 týmů):
1. Gymnázium Náchod A
2. Gymnázium Náchod B
3. SPŠ Hronov
Kategorie základní školy, 6.-9. třída (turnaj byl odehrán na OA Náchod za účasti 6 týmů):
1. Gymnázium Náchod A
2. ZŠ Police nad Metují