Odznak všestrannosti po roce opět tady

Ve čtvrtek 5. dubna se v Polici nad Metují konalo okresní kolo Odznaku všestrannosti.

Patronem této akce je Český olympijský výbor, který ve spolupráci s polickou základní školou připravil pro téměř 170 účastníků bezchybně zorganizovaný závod.

Závodníci mohli poměřit své síly v pěti disciplínách, jež se liší od těch, které čekají na vítěze v kole krajském.

Okresní kolo čítá trojskok z místa; hod medicimbalem; skok přes švihadlo po dobu 2 minut, přičemž se po 30 vteřinách  mění způsob skákání; kliky taktéž po dobu 2 minut. Poslední, pátou disciplínu si mohou závodníci vybrat ze dvou – buď driblink, nebo běh na 1 000 metrů.

Naši studenti startovali jak v kategorii jednotlivců, tak v kategorii družstev.

Naše družstvo ve složení Andrea Marešová, Nikola Matějů, Anežka Staňková, Anežka Petráková, Matěj Vrzáček, Kryštof Brejtr a Adam Hrnčíř – všichni ze sekundy B – bylo po třech disciplínách na třetím místě. Šance polepšit si a získat lepší medailovou pozici tu stále byla, a tak se do posledních dvou disciplín pustili s o to větší vervou. I přesto při vyhlašování vítězů bylo překvapení z konečného 1. místa nelíčené a radost a nadšení obrovské. Nutno dodat, že závodníky z Hořiček jsme v celkovém součtu 19 963  bodů předběhli o pouhé 3 body!

V kategorii jednotlivců si naši reprezentanti vedli neméně skvěle. Nejlepší umístění získala Andrea Marešová, v kategorii dívek narozených v roce 2004 obsadila 1. místo.  O rok mladší závodnice Nikola Matějů dosáhla na stříbrnou příčku a v kategorii nejstarších děvčat (rok narození 2004) si Lucka Řehůřková odvezla bronz. Lví podíl na těchto výkonech má oddíl sportovní gymnastiky T. J. Sokol Náchod.

Nezbývá než našim žákům poděkovat za skvělou reprezentaci školy a popřát jim hodně štěstí do krajského kola, které se koná 14. května v Hradci Králové.