Návštěva ve Škoda Auto

Ve středu 15. 2. 2017 jsme díky ochotě absolventa našeho gymnázia pana Roberta Šťastného mohli navštívit Mladou Boleslav a firmy spolupracující se Škoda Auto. Exkurze se zúčastnili dva vyučující a čtyři studenti, kteří sebou vezli i ukázky své práce (roboty a 3D výtisky).

Nejprve jsme navštívili firmu AUREL CZ, která se zabývá fotogrammetrií (což je optická bezkontaktní metoda pro měření pohybu objektů využívaná například při crash testech) a vývojem asistenčních systémů pro moderní automobily. Dozvěděli jsme se mnoho informací o bezpečnosti a funkci různých systémů v moderních automobilech, navštívili jsme i zkušebnu, jedno z přísně střežených vývojových pracovišť. Přítomné inženýry zaujal náš robot pro robotický sprint natolik, že se dokonce mohl po zkušebně i projet 🙂

Dále následovalo setkání se zástupci Škoda Auto a ukázka multifunkční kamery (která patří mezi tu nejvyšší příplatkovou výbavu automobilů) a poté přesun do Mnichova Hradiště do firmy AIR DESIGN, který se zabývá malosériovou výrobou plastových dílů pro automobily (například různých maskovacích panelů pro zatím tajné prototypy nebo i lexanových karoserií pro modely aut) a 3D tiskem a skenováním. Mohli jsme vidět použití profesionálního 3D skeneru a také, jak to vypadá, když se oskenuje skutečné letadlo Zlín Z-50 a poté se podle těchto dat se vytvoří dokonalý zmenšený model.

Panu Robertu Štastnému moc děkujeme za ochotu a čas, který nám věnoval. Dozvěděli jsme se spoustu věcí a doufáme, že spolupráce bude v nějaké podobě pokračovat.

image_printTisk