Musica Viva živě

Nový školní rok už zaklepal na dveře a ke slovu se hlásí také náš vokálně instrumentální soubor Musica Viva. Letošní rok nás opět čekají dvě hudební etapy (vánoční a jarní), které budou tradičně zakončeny veřejnými koncertními vystoupeními. Navíc bude soubor  také vystupovat na oslavách 125. výročí našeho gymnázia.

Činnost vokálně-instrumentálního souboru Musica Viva je naplněna společnými hudebními zkouškami, při nichž není o muziku a zábavu nouze. Výsledky našich hudebních setkávání vždy zúročíme na koncertech, které jsou v našem městě i regionu již tradicí a těší se přízni našich stálých i nových posluchačů.  Máme za sebou dva složité roky, kdy nám kovidová opatření značně ztěžovala život. Dokázali jsme si však poradit i v této náročné době. Dokladem byly naše koncerty, které se setkaly s velkým ohlasem u našich skalních příznivců. Muzikanti a zpěváci však odrůstají, maturují a odcházejí na studia vysokoškolská. Proto bychom rádi do našeho hudebního světa pozvali nové zájemce (zpěváky a muzikanty), kteří by měli chuť rozšířit naše řady. Jak vypadáme a zníme, můžete zjistit na uvedeném odkaze: https://www.gymnachod.cz/virtualni-dod-2022/musica-viva/ , nebo ještě lépe na úvodní schůzce v pátek 2. září o velké přestávce před učebnou VT2 v prvním patře, či na první zkoušce, která se již bude konat ve středu 7. září. Na úvodní schůzce souboru se domluvíme na časech zkoušek a organizaci celého letošního roku.

Milí stávající členové našeho souboru, milí nově příchozí zájemci, milí příznivci, přeji vám za celé vedení našeho souboru krásný, radostí a hudbou naplněný nový školní rok a těším se na společná setkání.

Jan Veverka