Musica Viva na dlažbě aneb Minikoncert v prostorách školy

Školní rok začíná a s ním se znovu rozjíždí i hudební činnost našeho vokálně-instrumentálního souboru Musica Viva. Pro letošní rok jsme zvolili start lehce netradiční. Ve středu 6. září v 9:40 hodin náš soubor rozezní prostory schodiště v mezipatře gymnázia několika skladbami našeho (teď již minulého) letního programu, čímž bychom chtěli přispět k příjemnému začátku nového školního roku, užít si co nejdříve alespoň pár chvilek s hudbou, a také oslovit případné nové zájemce (muzikanty i zpěváky) o působení v našem souboru (moc rádi vás uvítáme v našich řadách).

Náš vokálně-instrumentální soubor Musica Viva se každoročně v rámci zimní a jarní sezóny pouští do nastudování nového hudebního repertoáru složeného ze skladeb klasické hudby od renesance až po 20. století, ze skladeb hudby populární a filmové, a také se věnujeme autorské tvorbě našeho zakladatele Milana Poutníka. To vše realizujeme pomocí pěveckého sboru za doprovodu orchestru složeného ze smyčcových nástrojů (housle, viola, violoncello a kontrabas) a z nástrojů dechových (sopránové, altové, tenorové flétny a flétna příčná). Na zkouškách se ovšem nescházíme jen kvůli soustředěné práci na zvoleném repertoáru. Zkouška je pro nás také setkáním přátel, kamarádů, při kterém není o legraci a zábavu nouze.

Každá ze sezón je vždy završena několika koncertními vystoupeními, která jsou v našem městě i regionu již tradiční záležitostí. Rádi se při nich potkáváme s naším publikem, které nám dlouhodobě projevuje svou přízeň a podporu. Koncerty jsou i díky tomu vždy velice krásným zážitkem.

Milí muzikanti a zpěváci našeho souboru, milí studenti a kolegové, milí příznivci, rád bych Vám všem za celé vedení souboru Musica Viva popřál krásný školní rok. Ať je v něm co nejvíce hudby, která těší, povznáší, uklidňuje a přináší radost. Těšíme se na společná setkání!

Jan Veverka