Maturanti rozjásali Beránek

Rok se s rokem sešel a 18.leden 2020 se stal vysněným pro maturanty Jiráskova gymnázia v Náchodě. Druhý a poslední maturitní ples v tomto školním roce tentokrát patřil třídám 8.V a 4.B. Nesl téma Money. Prostory divadla Beránek zaplnilo okolo 1 000 nadšených diváků.

Večer plný zvědavých návštěvníků a nervózních maturantů odstartoval Sboreček Jiráskova gymnázia pod taktovkou pana Ing. Čejpa přesně ve 20:00. Tóny Gaudeamus Igitur, neoficiální studentské hymny, vynikaly nad postupně ustávajícím ruchem. Zatímco se studenti připravovali na nástup a stužkování, na tanečním parketu se už hemžily páry v rytmu kapely Relax Band.

Následoval majestátní nástup obou tříd na skladbu Victory od Two Steps from Hell. Z rukou třídních učitelů, konkrétně paní prof. Petry Půlpánové a pana prof. Davida Zapletala, bylo „ošerpováno“ šedesát studentů. Odnesli si s sebou kromě šerpy také šampaňské nebo růži.

Taneční parket opět ožil vírem tance a stal se místem sdělování pocitů z uplynulých chvilek. Mezi polkou, valčíkem, waltzem, cha chou, foxtrotem nebo jivem nechyběla ani zuzana a čardáš.

Předtančení sklidilo obrovský úspěch jak ze strany diváků, tak ze strany maturantů a učitelů. Fotografové přitom nestíhali fotit.

Půlnoční překvapení mělo za výsledek dlouho výskající diváky a plážový tanec na konci vystoupení 8.V, do kterého se všichni zapojili a pokračovali v oslavách večera.

„Nejdříve jsem měla trému z toho, jestli vyjde vše podle plánu, je za tím tolik práce, ale nakonec to bylo úžasné a atmosféra nepopsatelná,“ sděluje své pocity maturantka ze třídy 8.V.

Autor: Veronika Urbanová