Matematický Náboj v Praze

V pátek 22. 3. 2019 se dva týmy našich studentů zúčastnily v Praze matematické soutěže Náboj (http://math.naboj.org) – jde o jakýsi „matematický maraton“, kdy mají soutěžící v časovém limitu dvou hodin vyřešit co nejvíce úloh. Soutěž probíhá současně v Praze, Opavě, Bratislavě, Košicích, Pasově, Linci, Krakově, Vratislavi, Varšavě, Bělostoku, Budapešti, Veszprému, Edinburghu, Konstanci, Cambridgi, Curychu a Novosibirsku. V jednotlivých místech se klání vyhodnocuje zvlášť a v celkovém závěrečném pořadí pak mohou studenti srovnat své výsledky s ostatními týmy ve své zemi i v mezinárodním žebříčku.

Tým Juniorů ve složení Marek Čermák, Richard Košner, Jaroslav Grulich, Tomáš Heger a Jan Šesták obsadil v rámci České republiky 45. místo (ze 139 týmů), v mezinárodním pořadí byl 175. z celkem 496 týmů.

Tým v kategorii Senior ve složení Jan Pikman, Jakub Pitřinec, Miroslav Říha, Benjamin Sichrovský a Ondřej Vít obsadil v rámci České republiky 47. místo (ze 137 týmů), v mezinárodním pořadí byl 226. z celkem 499 týmů.

Děkujeme studentům za reprezentaci gymnázia.