Láká vás vyjet na Erasmus do Paříže?

Ve dnech 15. a 16. září navštívila Jiráskovo gymnázium bývalá studentka Hanka Štěpánová, současně studující ve 3. ročníku muzikologie na Masarykově univerzitě, aby studentům francouzského jazyka předala své zkušenosti ze studijního pobytu Erasmus+. Tento pobyt realizovala v průběhu akademického roku 2021/22 a to přímo v centru Francie, na Pařížské Sorbonne Université. Studenti se dozvěděli mnoho důležitých informací nejen o samotném programu Erasmus či jiných možnostech výjezdů do zahraničí financovaných EU, ale přišla řeč i na nemálo užitečných typů týkajících se studijního života v hlavním městě. Prezentace obsahovala stručný přehled vzdělávacích i kulturních institucí a mnoho jiných výhod, které studium na pařížské univerzitě nabízí. Účelem bylo představit studentům různá uplatnění francouzského jazyka v praxi v rámci vysoké školy, ať už na krátkodobém či dlouhodobém studijním pobytu či letní jazykové škole, a ukázat jim, že k účasti na těchto programech není vůbec potřeba ovládat perfektní francouzštinu či překypovat komunikativností či soběstačností. Studenti odcházeli z učebny inspirovaní a v některých případech i silně motivovaní uskutečnit nějaký zahraniční pobytu v rámci jejich budoucího vysokoškolského studia.