Krajské kolo Chemické olympiády kat.B

V sobotu 29. 4. 2017 na chemicko-technologické fakultě Univerzity Pardubice proběhlo krajské kolo Chemické olympiády kategorie B. Naše gymnázium tam reprezentovala Lucie Tučková (3.B), Jan Bohadlo (7.V), Vojtěch Mervart (7.W) a Jan Jirman (7.V). Opět se potvrdilo, že o chemii je pořád zájem a studenti se pilně připravovali i mimo dobu vyučování v kabinetu chemie. Výsledky nás velmi potěšily, nikdo nezklamal. Ze soutěže si odnesli nejen diplomy, ale i hodně nových poznatků, vědomostí a laboratorních zkušeností. A jak to vlastně dopadlo? Nejlépe se umístil Honza Bohadlo, který získal krásné 3. místo. Na opět moc hezkém 5. místě skončila Lucka Tučková. Úspěšným řešitelem se stal i Vojta Mervart, který obsadil 9. místo a za 11. místo se taky nemusí stydět Jan Jirman. Všem soutěžícím ještě jednou i touto cestou blahopřejeme a děkujeme za krásnou reprezentaci naši školy. Přejeme hodně dalších studijních úspěchů a věříme, že se příští rok dostanou na „vysněnou“ vysokou školu.