Kdo je na škole nejlepší na angličtinu?

Měřeno podle výsledků v letošních soutěžích máme nejlepších studentů angličtiny hned několik. Pojďme si odhalit jejich totožnost.

V listopadu se třicítka nejnadějnějších angličtinářů z naší školy zapojila do mezinárodní jazykové soutěže Best in English. Během 60 minut měli za úkol co nejlépe zvládnout online test zaměřený na užití jazyka, čtení i porozumění nahrávkám a videím. Díky jejich společnému úsilí se Jiráskovo gymnázium opět stalo nejlepší ze všech 21 zapojených škol v Královéhradeckém kraji. Nás ale v tomto článku zajímají především výsledky jednotlivců. Mezi nimi kralovala Eliška Dvořáková z 8.V, která skončila 305. z více než 24 000 soutěžících z celého světa, mezi českými soutěžícími pak 114. Zdatně jí sekundovali Eliška Holá ze 7.V, Filip Hejzlar z 8.V a Petr Roubal ze 4.A, kteří se všichni dostali přes hranici 110 bodů (celosvětový vítěz jich nasbíral 122,5). Alespoň 100 bodů pak z naší školy získala plná desítka studentů.

Těsně před vánočními prázdninami se pak završilo i školní kolo Soutěže v anglickém jazyce, zaměřené především na konverzaci. Více než stovka přihlášených absolvovala začátkem prosince poslechový test, z nějž v každé ze tří kategorií postoupilo zhruba deset účastníků do ústního kola. V něm byli soutěžící rozděleni do dvojic, které před porotou (v čele s naší americkou asistentkou Teresou Contino) předvedly představení vlastní osoby, konverzaci na vybrané téma a řešení společného úkolu.

Tady jsou první tři z každé kategorie:

I. kategorie (primy a sekundy)

1. Kateřina Šimková, 2.V
  2. Asante Kratěnová, 2.V
  3. Marie Pokorná, 2.W

II. kategorie (tercie a kvarty)

1. Štěpán Tyč, 4.W
  2. Antonie Červinková, 4.V
  3. Minh Le Ngo Nhat, 4.W

III. kategorie (kvinty–septimy, 1.–3. ročník)

1. Filip Vondráček, 3.B
  2. Eliška Holá, 7.V
  3. Mikoláš Hruša, 7.V
Momentka ze zkoušení III. kategorie

První dva z každé kategorie postupují do okresního kola, které se uskuteční v únoru. Všem postupujícím přejeme hodně štěstí a úplně všem účastníkům děkujeme za zájem o angličtinu a gratulujeme ke skvělým znalostem jazyka, které v soutěži předvedli!