Každoroční literárně-historické exkurze na Pražský hrad

Jako každý rok na jaře proběhly i letos literárně-historické exkurze studentů 3.W a 2.A do Prahy. Na programu byla komentovaná prohlídka historického areálu Pražského hradu. Průvodci zavedli studenty do chrámu sv. Víta, baziliky sv. Jiří, Zlaté uličky a seznámili je s historií celého hradu a jednotlivých objektů. Po procházce nádherně kvetoucí zahradou sešli studenti Nerudovou ulicí přes Malostranské náměstí ke Karlovu mostu. Ten si prohlédli sami po skupinkách, neboť je zaujalo množství umělců a prodavačů, kteří zde provozovali svá umění a prodávali ručně vyrobené výrobky. Studenti 2.A navštívili ještě divadelní představení „Bylo nás pět“ v podání herců Divadla ABC, na studenty 3.W čekala prohlídka objektu Národního divadla. Před odjezdem vlakem domů ještě stihli krátké individuální volno v samém centru hlavního města, Václavském náměstí a ulici Na Příkopech. Jediným nedostatkem bylo cestování vlakem, protože byla výluka na trati a jízda autobusem a přestupování protáhlo celou cestu skoro o hodinu. Na druhou stranu krásné slunečné počasí přispělo k neopakovatelným zážitkům a pohodově strávenému dni v našem městě měst.