JUNIORSKÝ MARATON OPĚT NA SCÉNĚ

Ve středu 6. dubna jsme se po dvouleté coronavirové odmlce vydali na semifinále Juniorského maratonu do Hradce Králové. Zda se nám podaří zajistit si postup do finále na pražský Volkswagen Maraton tak jako v poslední letech, záleželo v první řadě na počtu přihlášených týmů (při počtu 18 a více přihlášených týmů postupují první dva týmy, při počtu menším než 17 přihlášených týmů postupuje pouze vítěz) a v druhé řadě na jejich kvalitě.

Letošní rok jsme postavili zcela nový tým s mírně obměněným názvem „teplí Štrůdl“.

Tým nastoupil ve složení  Martin a Daniel Zemanovi (1.B),  Filip Steiner a Amálie Paslerová (2.B), Jirka Balcar, Honza Sedláček, Verča Shejbalová a Štěpánka Kubíčková (3.B), Klára Janovská (6.W) a Šimon Vacek (7.V)

Celá maratonská trať v délce 42, 195 km je rozdělena na 10 úseků, přičemž 3., 5. a 7. úsek musí běžet dívka. Semifinálové kolo pro královéhradecký kraj se letos přesunulo z centra města na atletický stadion. Organizátoři se pro tuto změnu rozhodli na počest 100. výročí narození Emila Zátopka, které si připomeneme letošní září.  První, nejdelší úsek připadl na Dana Zemana, pro kterého byla trať v délce 6,2  km novou zkušeností. Na ostatní pak čekal výzva v podobě 10 oválů.

Letošního se ročníku se zúčastnil rekordně malý počet týmů, a to 5. Záhy je jasné, kdo tady bude kralovat – jako každoročně se jedná o Lepařovo gymnázium z Jičína. Pak už šlo jedině o to, jestli se neobjeví někdo další, kdo by nás mohl ohrozit. Pro všechny je to nová zkušenost, ale všichni běží parádně, a tak se brzy zdá, že bychom si 2. místo mohli udržet. Nechceme ale chválit dne před večerem, protože nevíme, jak silné borce mají ostatní týmy v záloze na poslední úseky. Naštěstí se ukázalo, že i přestože náš poslední úsek musí běžet dívka namísto chlapce, je náskok už dost vysoký, Štěpánka běží báječně a soupeři se nevytasili s žádným trumfem. V čase 2:59:07 hod. jsme v cíli. Na postup do Prahy to nestačí, pokusíme se však získat divokou kartu a třeba se na Volkswagen Maraton Praha dostaneme touto cestou. Studenti by si to zasloužili nejen za báječné běžecké výkony, ale i za pohodovou atmosféru, kterou celý den kolem sebe (navzdory plesnivým bagetám a chvilkovým nepřízním počasí) šířili.

Všem účastníkům děkuji za reprezentaci.

 

 

image_printTisk