Frankofonní dny v Hradci Králové

V úterý 21. 3. se studenti francouzštiny vypravili na frankofonní dny na univerzitu do Hradce Králové.  Než se ale vypravili na fakultu, navštívili kavárnu Artyčok, kde si mohli speciálně i mimo otvírací dobu prohlédnout vernisáž studentských prací a pochutnat si na kávě a zákuscích. Poté již následoval samotný program, který si pro francouzštináře připravily studentky univerzity. Studenti postupně obcházeli patnáct stanovišť s francouzskou tématikou – poznávali francouzské filmy, písničky a památky, zkoušeli jazykolamy a dozvěděli se více o francouzské kuchyni a tradicích. Za splnění stanoviště dostali razítko, za které si pak mohli dát palačinku. Všichni si celý den velmi užili a lépe díky němu poznali kulturu země, jejíž jazyk studují.

Kateřina Říhová, 5.W